6. Adana Yamaç Paraşütü Kostümlü Uçuş Festivali


Geçen yıl 29-30 Ekim 2016 tarihinde  5.'sini düzenlediğimiz Adana Yamaç Paraşütü kostümlü uçuş festivalimiz bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Tüm yamaç paraşütçü arkadaşlarımızı ve tüm halkımızı festivalimize davet ediyoruz, planlarınızı ayarlayınız.

 

ADANA KOSTÜMÜNÜ GİYMEYE HAZIRLANIYOR..

 

Dünyada sadece Fransada Ülkemizde ise Adanada 6.sini düzenleyeceğimiz Kostümlü Yamaç Paraşütü Uçuş Festivalimiz 4-5 KASIM 2017 tarihinde Kabasakal Rüzgarlı Tepe bölgesinde gerçekleştirilecektir.

 

Adana Yamaç Paraşütü Kostümlü Uçuş Festivali

 

Bir önceki festivalimizde de olduğu gibi yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayacak pilot ve kulüplerin farklı, yaratıcı ve yeni kostümleriyle gerçekleştireceğimiz bu uçuş festivalinde derece yapan katılımcı sporcuları da ödüller bekliyor.

Festivale uçuş kulüpleri, single (Tek kişilik) pilotlar, Üniversitelerin havacılık, gezi, fotoğrafcılık ve doğa kulüpleri başta olmak üzere Doğa tutkusuyla yanıp tutuşan, sporcu ve sporu seven tüm halkımızı bu eğlenceli festivalimize davet ediyoruz.  

 

FESTİVAL PROGRAMI VE DETAYLAR

  • Festival 3 Kasım Cuma günü akşamı çadırların kurulmasıyla başlayacaktır.

 

  • Festivalimizin ilk günü sabahı (4 Kasım Cumartesi) kamp ve çadırların kurulumunun ardından kayıtlar alınmaya başlayacaktır. Kayıtların ardından sabah kahvaltısı sonrası Tandem (Çift Kişilik) uçuşlarımız ve single uçuşlarımız başlayacaktır. Öğlen 12:30 da öğle yemeği ikramımızın ardından hava şartları uygun ve rüzgar, uçuşa elverişli olur ise uçuşlarımız gün sonuna kadar devam edecektir. Saat 18:00 dan sonra havanın kararmasıyla birlikte akşam yemeğinden hemen sonra tarafımızca hazırlanan kamp ateşimiz yakılacaktır. Geçen festivallerde de olduğu gibi gece yarısı sizleri sürpriz ikramlar ve müzik eğlencesi bekliyor olacak.. 

 

  • Festivalimizin ikinci ve son günü (5 Kasım Pazar) sabahı saat 08:00 da kahvaltı sonrası uçuşlarımız kaldığı yerden devam edecektir. Saat 10:30'da kostümlü yamaç paraşütü yarışmacılarımız uçuşlarına başlayacaktır ve saat 12:30'a kadar devam edecektir. Yarışma sonrası festivalimiz sonlandırılacaktır.

 

Ulaşım ve İletişim: 

Festivalimize katılmak isteyen halkımız için fuar alanından hareket edecek olan Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle belirli aralıklar ile festival alanına ulaşım sağlanacaktır.

 

 

Kabasakal Rüzgarlı Tepe Yamaç Paraşütü Festival Alanı Konumu İçin Tıklayınız.


İlgili haberler

Yorumlar

Yorum Bırakın